Yaşamak

Cahit Zarifoğlu, Yeni Türkçe’ye kazandırdığı “Yaşamak” şiir kitabı ile canlı bağları bir kere daha bizimle paylaşıyor. Kitabımız, anıların hayatımızda bir film şeridi gibi geçişini sağlarken, toplumsal olgunluğu yaratan acı ile baş etmenin bireysel süzgecini başarılı anlatımlarla okuyucuya aksettiriyor. Yaşamak, hem bireysel hem de toplumsal bir dil kazanıyor bu kitapta.

 

Yaşamak

Yaşamak

Yaşamak Bir Derinliğin İçinde

Gün geçtikçe hızlı bir akış yakalayan yaşadığımız dönemin verdiği yorgunluğa karşı bir duruş sergileyen kitap, hayatın bütününe adanmış bir gücün temsili. Cahit Zarifoğlu, bu güçle birlikte kitabında, iç dünyasının zenginliği ile bizleri bir yolculuğa çıkarmakta. Yolculuğumuz, şiirlerin derinliğinde bir yandan kaybolmamıza, bir yandan da kendimizi yeniden bulmamıza olanak veriyor.

Anlatımı şiirlerine bir kilim ilmeği gibi dokuyan Cahit Zarifoğlu, varlığın oluşumu üzerine yakaladığı derinliği bir öz olarak kabul etmekte ve bu algının merkezine ise hikmet anlayışını oturtmaktadır. Hikmet, hidayetin kapısıdır bir çeşit. Önemli olanda bu kapıdan geçebilmektir.

Işık yayan şiirleri ile Yaşamak kitabında okuyucuya hayat nevrozları arasında bir parıltının yönünü çizen Zarifoğlu, getirdiği şiir aktarımı ile içimizde olması gereken günümüz coşkusunu sunabilmiştir. Bu nedenle ustalığını her şiirinde kabul ettirmiş olan şairimizin, Yaşamak kitabının en çok satanlar arasında bir şiir kitabı olarak kendini gösterebildiğini de görüyoruz. Toplum, birey, şiirsel zenginlik ve içsel değişimin yer aldığı bu şiir kitabını okumanız tavsiyesi ile kitaplığınızda bir yer açacağınızı umuyoruz. Son dönem önemli şairlerimiz arasında yer alan Zarifoğlu’nun şiirlerini beğeneceğinize ise eminiz.

Kitap: Yaşamak

Yazar: Cahit Zarifoğlu

ISBN: 9789754731927

Sayfa Sayısı:

Yayın Yılı:

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*