Yarım Kalmış Bir Hayal

Dönem hikâyesini anlatan Alessandro Baricco kitabında hayatı ve yaşanmışlıkları gözler önüne seriyor. Savaş ve aşk bütün tutkusu ile kitapta işleniyor. Kötülüklerin kol gezdiği bir dünyada iyilerin verdiği mücadele sergileniyor. İnsan yaşamında yapılan serüvenlerin bazen yarım kalacağı ve o hayallerle dolu olacağı anlatılır.

Yarım Kalmış Bir Hayal

Yarım Kalmış Bir Hayal

Yarım Kalmış Bir Hayal Hayali Uzaklarda Olan Kişileri Anlatır

İcatların olduğu dönemlerde insanlar her şeye farklı bir gözler bakardır. Araba icat edildiğinde şaşkınlıklar olmuş ve insanlar meraklı gözlerle incelemiştir. Birinci Dünya Savaşı ve ardından yaşanan gelişmeler gözler önüne serilir. Alessandro Baricco yaşanmış bir dönemi size sunar.

Savaş sırasında Yarım Kalmış Bir Hayal herkesin isteklerini gerçekleştirmeyi özlemle beklediğini vurgular. Saplantı ve tutkularla dolu bir aşk öyküsü de kitapta akıcı bir şekilde anlatılır. İnsanların düşleri bazen hayatlarında yapamadıkları ve özlemle bekledikleri anlatılır. Yarım kalmış hayaller ve kişilerin bekleyişleri unutulan yılların getirdiği izlerdir.

Hayatlarında hayallerini yapamayan kişilerde bir yarım olma duygusu vardır. Yarım Kalmış Bir Hayal daha çok hayatın farklı anlarını size sunar. Aşkı kaybetmiş kişilerin dünyasını ve savaş sırasında yaşanan olayların yıkıcı etkisi belirtilir. Sevgiyi bulmak için verilen uğraşlar ve sizlerin anlamak için düşünmeniz istenir. Akıcı anlatımı ve farklı konusu okuyucuyu güzel bir dünyaya götürür. Dünyanın yarım kalmış hayallerinde insanlarla birleştiği noktalar vurgulanır. Yarım kalmış hayallere ulaşmak için verilen güzel bir gözlem anlatılır.

 

2 Yorum

  1. aras tosuncuk diyor:

    iyi ve kötünün ayrımı aşk tutku dram bütün duygular bu kitapta . Gündemin aşk hikayelerinden farklı en azından teknoloji yok işin içinde . Tavsiye ederim .

  2. yeliz er diyor:

    Çoğunlukla yarım kalan hayallerde hep bu tarz konular yer alıyor. Akıcı ve sade bir dil kullanılmış. Mutlaka tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*