Toprak Ana

Ünlü yazarların en çok satan kitapları okuyucuların satın almak için en çok tercih ettiği kitaplar oluyor. Ünlü yazar Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Toprak Ana da yazarın en çok okunan kitaplarından birisi. Kısa bir kitap olmasına rağmen okuyuculara tesir etmesini beceren kitapta yazar savaş psikolojisini okuyuculara çok iyi geçiriyor.

Toprak Ana Konusu

Cengiz Aytmatov’un en etkileyici kitaplarından birisi olan Toprak Ana savaş meydanında eşini ve üç oğlunu kaydenen bir annenin hikayesi. Eşini ve oğullarını kaybeden annenim toprakla dertleşmesini anlatan romanda yazar, annenin dişini tırnağına takarak toprağı işlemesine, kanı ve teri ile sulamasına tanıklık etmemizi sağlıyor. Bir annenin insan sevgisi ile nasıl yüce bir hale geldiğine şahitlik ettiğimiz etkileyici sahnelerle dolu olan kitapta yetiştirdiği buğdayı kendine hiç bırakmadan cepheye gönderen bir Kızgız annenin yaşadıkları okuyucu derinden sarsıyor.

toprak ana

toprak ana

Aytmatov o kadar etkileyici bir anlatıma sahip ki annenin yaşadığı her sıkıntıyı okuyucuya geçirmeyi başarıyor ve film seyreder gibi bire bir yaşamasını sağlıyor. Aytmatov aşk ve nefreti,  iyi ve kötüyü öyle akıcı ve etkileyici bir şekilde yüzleştiriyor ki okuyucuların uzun süre kitabın etkisinden kurtulması mümkün olmuyor. Akıcı bir dille anlatılan hikayede okuyucu heyecanla olayları takip ediyor. Bir nefeste okunacak ender kitaplardan olan ve kurgu dalında en çok satanlar arasında yer alan kitap herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken eserlerden birisi.

 

Yazar:                 Cengiz Aytmatov

Kitap Adı:          Toprak Ana

ISBN:                  9789754371543

Sayfa Sayısı:      36        

Yayın Yılı:           Ekim 2015

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*