Tarihimizle Yüzleşmek

Gerek televizyon programları gerekse yazmış olduğu kitaplar ile özellikle de tarih severlerin en beğendiği isimler arasında yer alan Emre Kongar, yapmış olduğu araştırmalar sonrasında yazdığı kitaplara belirli dönemlerde yenilerini ekleyerek insanların meraklarını gidermeyi de kendine görev edinmiş oluyor.

Tarihimizle Yüzleşmek

Tarihimizle Yüzleşmek

Tarihimizle Yüzleşmek ile Gerçek Tarihimize Bakış

Yazılmış olan Tarihimizle Yüzleşmek kitabı ile birlikte aslında insanlar kendi tarihlerini hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde okuma fırsatına erişmiş oluyorlar. Bu kitabı okuyan kişilerin büyük bir kısmı da aslında pek çok bilgiyi nasıl yanlış öğrendiklerinin de farkına varıyorlar. Çünkü aslında bizlere anlatılan ile gerçek olan tarih arasında çok büyük farklar bulunuyor. Ancak ne yazık ki bu farkların neler olduğunu öğrenmek oldukça zor.

Emre Kongar da insanların tarih konusundaki bu eksikliklerini görerek yepyeni bir kitap hazırladı. Bu kitap içerisinde Osmanlı’dan Atatürk dönemine kadar meydana gelen pek çok olay ya da durumun perde arkası ayrıntılarıyla anlatılıyor. Kongar, insanların kendi kendilerine sordukları pek çok farklı soruyu bütün çıplaklığı ile açıklamaya çalışıyor.

Tarihini merak eden insanların kitaplıklarında mutlaka olması gereken kitaplar arasında yer alan bu eser sayesinde artık tarihi gerçekler hiç olmadığı kadar ön plana çıkıyor. Tarih kategorisinde yer alan bu kitabımız, tarihi seven ya da merak eden insanlar için başucu kitabı olacak şekilde büyük bir özenle yazılmış.

 

2 Yorum

  1. efe özarslan diyor:

    Herkes tarihle ilgili bir şeyler okur bilgilenmek ister.Çoğumuz tarihimizle yüzleşiriz.Bu kitabı da okurken tarihle yüzleşmiş oluruz.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  2. batuhan çakıroğlı diyor:

    En önemli tarihi gelişmelerinin yakından işlendiği muhteşem bir kitap dönem itibariyle sade dil kullanılması ve akıcı anlatım biçimi ile gerçekten güzel bir kitap olmuş :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*