Tanrı Yanılgısı

Richard Dawkins’ in en çok ses getiren ve Best Seller başarısına imza atan eserlerinden biri olan Tanrı Yanılgısı tamamen yazarın kendi düşüncelerine ve dini inanışına uygun olarak yazılmış birkitap olarak karşımıza çıkıyor.

Etolog, evrimsel biyolog ve yazar olan Richard Dawkins yaptığı tv programları, radyo programları ve yazdığı kitaplarla oldukça ses getiren bir bilimci. Tanrı Yanılgısı kitabında da bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yazar, kendi düşünce yapısına göre aslında Tanrı’ nın var olmadığını Tanrı’ ya inananların bir yanılgı içerisinde olduğunu mizahi bir dille anlatıyor.

Tanrı Yanılgısı

Tanrı Yanılgısı

Çok Tartışılan Bir Kitap Tanrı Yanılgısı

Yayınlandığı tarihten itibaren bir çok tartışmaya yol açan kitap, özellikle ateistlerin oldukça beğendiği ve bu görüşü savunanlar için akılcı, zekice örneklerle sunduğu hipotezi destekleyen ayrıca mizahi yönü kuvvetli  türden bir kitap olması ile dikkatleri üzerine çekmiş ve Best Seller olmayı başarmış bir kitap.

Richard Dawkins’  in  ateist ve humanist düşünce yapısına sahip olmasıyla birlikte cesurca yazmış olduğu bu kitap, kendisiyle aynı görüşte olmayanlarında okuduğu bir kitap olmasıyla da büyük bir başarı yakalamıştır. Kitap Tanrı’ nın varlığı ve yokluğunu tartışan, yaratıcı güç diye birşey olmadığını savunan bir kitap.

Dawkins’ in düşüncesiyle aynı görüşte olan ya da ateistlerin düşünce yapısını ve aslında neye inandıklarını merak edenler için okunması gereken bir kitap. Eleştirmenler ve yorumcular tarafından bu konuları merak edenler için gayet aydınlatıcı bir kitap olduğu savunuluyor.

Yazar: Richard Dawkins

Kitap Adı : Tanrı Yanılgısı

ISBN: 9789944315111

Sayfa Sayısı: 400

Yayın Yılı: 2006

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*