Taht Oyunları

Buz ve Ateşin Şarkısı 1. Kitap – Taht Oyunları (Tek Kitap) yayınlandığı an itibari ile büyük bir beğeni kazandı. Seri halde olan kitabın önemli kısımları ilk kısımda yayınlandı. Yaz ayının kısa ve kış ayının soğuk ve uzun geçtiği bir dönemde hayatın zorlu mücadelesi başlar. Kış yarı için buzul ve soğuk bir dönem başlamıştır. Yedi Krallık kendini koruyamaz hale gelir.

Taht Oyunları Savaşın İçinde Bir Dönemi Anlatır

Kış Yarı surlarla çevrilidir ve etrafında şiddet hüküm sürüyordur. Taht Oyunları kendini korumak isteyen ve uzun bir mücadeleye başlayacak olanların hikâyesidir. Ülke aşırı soğuk ile mücadelededir. Starklar ise daha kötücül etkilere sahiptir. Öyküde büyüler ve sırlar devam etmektedir. Savaşan birliklerin silahları kuşatıp krallığı korumaları ve tekrar huzuru getirmek için iş birliği yapmaları anlatılır.

Taht Oyunları

Taht Oyunları

 

Taht oyunları romantikliğin yer aldığı fantastik bir kurgusal romandır. Savaşan güçler ve tehditler onların aşklarını yaşamalarına engel olmaz. Savaşçı güçler taht kavgasında duruma hâkim olmak için mücadeleye başlar.

Krallığın zor durumu kurtarılmalıdır. Surların gücü tükenmeye başlamıştır. Savaşanların sayısı gittikçe artar. Roman macera ve fantastik tutkunları için bir şaheser niteliği taşır. Büyük beğeni kazanmış olup, tutku ve ihanetlerin birlikte ele alındığı bir kurguya taşır bizleri. Beğeni ile okunacak kitabın serisi çok büyük ilgi görmüştür. Romanı okuyanlar herkese tavsiye etmektedir. Akıcı dili romanı daha çok beğendirmiştir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*