Sosyal Medyanın ABC’si

Sosyal hayatımız, gün geçtikçe değişime uğruyor. Bu değişimler ile bizler de değişiyor, yenileniyor ve gelişiyoruz. Bu hareketlilik sadece bir tabakada meydana gelmiyor, toplumun tümünü etkisi altına alarak, büyüyor ve gelişiyordu. Bu etkileşimin motoru ise gençlerdi. Yeni bir dünya isteyen gençler, kabuklarına sığmıyor ve meydanlara taşıyorlardı.

Sosyal Medya’nın ABC’si

Sosyal Medya’nın ABC’si

Sosyal medyanın etkin rolü ise tam olarak gençlerin meydanlara akması ile başlıyordu. Sosyal medya üzerinden örgütlenen gençler, inanılmaz bir şekilde organize olarak hareket ediyor ve oldukları ülkelerde kaotik durumlarında oluşmasına sebebiyet veriyorlardı. Sosyal medya, gençlerin örgütlendikleri yer olarak görülse de, en azından son yaşanan olaylarda sosyal medyanın rolü büyük de olsa, yine de masumane yanları da olabiliyor ve bunların da gözden kaçırılmaması gerekiyordu.

İki Dünya ve Sosyal Medyanın ABC’si

Yeni bir takipçi kazanan gencin mutluluğu, attığı tweetin birçok insan tarafından favorilenmesi ve paylaşılması o gencin mutluluğuna mutluluk katacak düzeydedir. Sosyal medyayı bu noktada kullanan insanlar azımsanmayacak boyutlara ulaşmıştır. Masumane talepler ile şiddetli görseller birbirinden ayrılmalı ve sosyal medya kötüye kullanılmamalıdır.  Hâkim Türkmen tarafından kaleme alınan Sosyal Medyanın ABC’si adlı eser sosyal medya ile ilgili bilinmeyenleri en ince detaylarına kadar resmetmiş ve gözler önüne serilmiştir.

Sosyal Medyanın ABC’si, ülkede yaşanan toplumsal olaylarda sosyal medyanın nasıl rol oynadığını, masumane uğraşlar için sosyal medyayı kullanan insanların beklentilerini ve bu iki dünyanın çelişkilerinin anlatıldığı bir eserdir.

 

1 Yorum

  1. selahattin karaca diyor:

    Sosyal Medya hayatımız da olan bir şey. Ayrıca çok sık kullandığımız bir şey de. Sosyal Medya hakkında bilgi sahibi olmayanlar için birebir okunacak bir kitap. Herşeyin detaylısıyla anlatılmış. okuyarak keyif alacağınız dan emin olabilir ve yeni bir bilgi sahibi olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*