Son Hafriyat

Emrah Serbes’in kalemi ile ilk kitabının yayınlanmasının ardından televizyon dizisi ile milyonların gönlünde taht kuran Behzat Ç. – Son Hafriyat ile yeniden bizimle birlikte… Şu ana kadar hep Amerikan tarzı polisiye romanları ile karşılaştığımız için Behzat Ç.yi çabuk kabullendik. Hayata karşı işlenen her türlü suçu çözmede uzman olan başkomiser daha bizden yana ve bizi anlatıyor gibi.

Üstelik hikayelerin Ankara’da geçiyor olması da insanımız ile içli dışlı hikayelerin daha kolay ortaya çıkarılması anlamına gelmekte, dolayısıyla Behzat Ç. Kısa süre de oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Son Hafriyat

Son Hafriyat

Behzat Ç. – Son Hafriyat AnKara’nın Üstü Altı Hafriyat

Bu sefer katil farklı kendine Red Kit ismini koymuş ve öldürdüğü insanları gömüyor daha sonra polisi arayarak onu bulmalarını sağlıyor. İlk kitaptan daha ziyade konu ilk sayfalardan itibaren kendini sarıyor. Çünkü artık Behzat’ı tanıyoruz. Bazı gereksiz girizgahlara gerek duyulmadığı için doğrudan konuya adapte olmak daha iyi geliyor. Bu sefer işin için Ercüment’ten daha tehlikeli olan bir Red Kit bulunduğu için Behzat Ç. – Son Hafriyat ve ekibinin zamana karşı hareket etmesi de gerekiyor.

Senaryosuna ve diğer özelliklerine göz atacak olursak oldukça kaliteli bir eserin ortaya çıkarıldığını söyleyebiliriz. Bu konuda Emrah Serbes’i tebrik etmeden geçemeyeceğim. Fakat yardımcı rollere gereğinden daha az yer verildiği için karakterlerin bir zaman sonra plastikleştiğini de belirtmeden edemeyeceğim.

 

1 Yorum

  1. muhammet demirci diyor:

    Son Hafriyat… En çok okunan kitaplardan birisi.Aynı zamanda beğenilen ve öğretici bir kitap olduğu için fayda görüceksinizdir.Mutlaka okumalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*