Soğuk Kahve

Sıcak bir kahve eşliğinde okunabilecek harika bir kitap Soğuk Kahve. Erkek ve kadın ilişkilerinin oldukça güzel bir biçimde anlatıldığı bu eser günümüzde yaşanan aşkların ve ayrılıkların aynası sanki. Acı çekmek, geride kalanlar ve umut edilen şeyler hakkında birçok ayrıntıyı eser içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Kadınları daha yakından tanımak ve duygusal yönlerini incelemek, ne düşündüklerini bilmek oldukça zor.

Özellikle aşk ve ayrılık sonrasında ortaya çıkan bu duygu yükü ise oldukça farklı kendisine has üslubu ile belli bir okuyucu kitlesinin gözdesi haline gelen yazarımız Ahmet Batman bu kitabında oldukça güzel sentezler ve gözlemlerde bulunmuş. Aşkın en doğal halini ve geride kalanların doğallıklarını tartışmasız doğallığı ile okurlarına yansıtmış.

Soğuk Kahve

Soğuk Kahve

Birçok şair ve yazarın söylemekte zorlandığı şeyleri açık yüreklilikle söyleyen Ahmet Batman yaşananları ve duyguları en özel hali ile okurlarına sunuyor. İkili ilişkilerde oluşan her türlü şeyi cesareti ve zekasını kullanarak en doğru biçimi ile okurlarına sunuyor.

Unutulmuşlara Soğuk Kahve

Kullandığı şiirsel dil ile oldukça sevilen bir eser olan Soğuk Kahve okurlar için oldukça farklı şeyler çağrıştırıyor. İroni ve keskin bir dilin bir arada kullanılması bunların yanına birde mizahın eklenmesi kitabı daha okunası bir hale getiriyor. Son günlerin en çok satanlar listesinde yer alan bu eser daha önce hiçbir yerde okumadığınız farklı duyguların tercümesi. Gerçek aşklar, geride kalanlar ve yıpranmış hayatlara değinen harika ve özgün bir eser.

 

2 Yorum

  1. belke akkaya diyor:

    Kitabı okumaya başladığınızda ordaki anlatılan aşkı sanki sizde yaşıyormuş hissi olucak.Akıcı ve sade bir dilde anlatılmış.Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan birisi.Başarılı bir kitap.Herkesin okumasını kesinlikle tavsiye ederim.

  2. alena torlak diyor:

    Ahh Ahmet batman kitapları beni benden alıyor tüm yaşadıklarım gözümün önünden film şeridi gibi geçiyor . Ahmet batman bu kitaptan sonra bayağı bir beğeni alarak okuyucularını arttırdı zaten kitaptan bahsetmeyeceğim ki zaten okumayanınızda yoktur diye düşünüyorum :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*