Sineklerin Tanrısı

Nobel Edebiyat Ödüllü olan İngilizce roman yazarı ve şair William Golding tarafından 1954 yılında yazılan Sineklerin Tanrısı kitabının orjinal adı Lord of the Flies olarak bilinmektedir. Ünlü romanın İngilizce olarak yayınlanan versiyonu 1970’li yıllarda devlet okullarının yabancı dil eğitimi veren kurumlarında İngilizce derslerinde okutulmuştur.

Sineklerin Tanrısı Kitabının Konusu

Issız adaya düşmüş olan bir çocuk grubu bu adada yaşamda kalabilmek için kendi aralarında bir dayanışma içerisinde hayatta kalma mücadelesi verirler. İş bölümü ve uyum sorunları gibi sorunları hızlı bir şekilde aşan çocuklar adanın farklı köşelerine gitmek zorunda kalınca yönetime ihtiyaç duymaya başlarlar.

Aralarından bir lider seçmek zorunda kalan çocuklar lider olması için Ralph’ı seçerler. Katolik lisesinde öğrenci olan farklı bir çocuk grubunu gören ekip bu çocukların aralarına katılmaya karar verirler. Ancak liderlik bu çocukların arasında büyük bir sorun halini almaya başlamıştır.

sineklerin tanrısı

sineklerin tanrısı

Liderlik vasfının sorgulanmaya başladığı Sineklerin Tanrısı kitabında, adada tek başlarına olan çocuk grubu yavaş yavaş kendi aralarında her şeyi sorgulamaya başlarlar. Gruplaşmanın kendilerine ne gibi faydaları olduğunu öğrenmek isteyen çocuklar dost kazanma ve kaybetme gibi konularda da okuyuculara engin bilgiler yansıtıyorlar.

Usta kalem William Golding tarafından işlenen Sineklerin Tanrısı kitabının konusu her yaştan kişinin büyük bir zevkle okuyabileceği eşsiz değerde bir romandır.

Yazar: William Golding

Kitap Adı: Sineklerin Tanrısı

ISBN: 9789754582901

Sayfa Sayısı: 262

Yayın Yılı: 2016

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*