Sicilyalı

Köklü bir kitaptır. Cinayet, ihanet, aşk ve unutulmaz anlar kitapta çok güzel bir dille anlatılır. Sicilyalı akıcı bir kitap olup büyük beğeni kazanmıştır. Michael’in sürgünü sona erer. Babası bazı emirler verir. Salvatore isimli genci bulacaktır. İhanetleer devam ediyor ve Michael düşünceleri karışıktır.

Sicilyalı

Sicilyalı

Sicilyalı Mafya Dünyasını Anlatır

Babası ve verdiği kararlı genci yine bir olayın içine sürükler. Karşısına güçlü bir mafya lideri çıkar. Hesaplaşma ve işleri çözme sırası gelmiştir. Olaylar onu farklı dünyaya götürür. Sevmeye de başlar. Sevdiği kadın ise tehlikelidir. Sicilyalı modern dünya mafyalığı anlatır.

Yazar Mario Puzo özgün anlatımı ve değişik bir konuyu ele alması yönünden okuyucuyu etkiler. Konusu ile gerçek bir dünyanın kurgusal anlatımını sizlere sunar. Anlatım özgün ve gerçek olaylardan da esinlenmiştir. Sizler okurken bazı olayları kafanızda netleştireceksiniz. Soluksuz okuyacağınız bir macera sizleri bekliyor

Maria Puzo kendi edebi dili ile ve özgünce kaleme aldığı eseri eleştirmenlerce tam not almıştır. Olayın içine okuyucu birden çekilir. Kendi dünyası ile okuyucu birden farklı bir dünya arasında kalır. Mafyanın dev gücü ve içinden çıkılmayan aşk seli genci etkisi altına alır. İhaneti sorgulayacak ve ceza verecektir. Sicilya mafya dönemleri ile bir zamanlar çok popülerdi. Yaşanılan olayların dram ve macerası okuyucuya bütün canlılığı ile sunulur. Okurken kendinizi kaptıracaksınız. Kitap büyük beğeni kazanmış ve en çok satanlar listesinde yerini almıştır.

 

2 Yorum

  1. habibe aksoy diyor:

    ilginç konulu ve değişik kitaplardan birisi.Hayal ederek kendinize de bir pay çıkararak okuyacağınız bir kitap.Herkesin okumasını tavsiye ederim.

  2. serhat dursun diyor:

    Biraz korku ve gerilim içeriyor mistik bir anlatım içerisinde gizli yaşanan cinayetlerden bahsederek farklı tarzıyla bu kitap kendini raflarda ele veriyor .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*