Şemsiye Akademisi: Dallas

New York Times tarafından en çok satan seri unvanını elde etmiş, 2008 yılı Eisner ve Harvey ödüllerini almaya hak kazanmış olan seri Şemsiye Akademisi: Dallas, tekrar okuyucuların karşılarına çıkmaya karar verdi.

Gabriel Ba tarafından yazılan bu kitapta, eskisi kadar ön planda olmayan şemsiye akademisi kahramanlarının yepyeni olayları anlatılıyor. Grup içerisinden bir kişinin yaratmış olduğu ve kıyametin kopma noktasına gelen durumun ardından akıl hocaları olan Pogo’nun da ölmesi, onların hiç olmadığı kadar umutsuzluğa kapılmasına neden oldu.

Şemsiye Akademisi Dallas

Şemsiye Akademisi Dallas

Şemsiye Akademisi: Dallas ile Yeni Bir Dünyaya Yolculuk

Grubun bu umutsuz halinin ortadan kalkmasına neden olan şey ise dünyanın yok olmasına neden olacak bir kıyamet tehlikesi. Ancak Şemsiye Akademisi: Dallas ekibini zora sokacak olan durum ise bu sorunun yanı sıra gruptaki kişilerin kendi kendilerine çeşitli sorunlarının olması. Bir kişi başına almış olduğu darbe sonrasında yatalak olurken diğeri gücünün kaynağı olan sesini kaybetmiş durumda. Üstelik bu sorunlar maalesef onların diğer olaylara müdahale etmesini de engelliyor.

Gabriel Ba tarafından yazılmış olan bu romanda insanlar bir yandan ortaya çıkan ciddi sorunların çözümünü beklerken diğer bir yandan da karakterlerin kişisel sorunları için aradıkları çözümleri okuma fırsatına erişebiliyorlar. Yeni çıkanlar kategorisinde yer alan bu kitap ile birlikte insanlar daha öncesinde olmadığı kadar farklı bir dünyaya adım atmış oluyorlar.

 

2 Yorum

  1. şule dikmen diyor:

    Eğlenceli ve okurken mutlaka tebessüm ettiğim kitaplardan. Şemsiye akademisinin kahramanlarının hikayesi anlatılıyor. Sade bir dil kullanılmış. Herkese öneriyorum.

  2. ertuğrul tunacan diyor:

    Severek sahip olduğum kitaplarımdan biri. kitaplarım benim için çok önemli en iyi dostum beni en iyi onlar tanımlıyor diyebilirim. Zaten boşuna söylenmemiş kitap insanın en iyi dostudur diye. Kesinlikle siz de bir dost edinebilirsiniz. :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*