Sakız Sardunya

Çocuk hikâyeleri kategorisinde yayınlanan kitabın yazarı, Elif Şafak’ın birkaç tane kitabından bir tanesidir. Sakız sardunya, çocukların dünyasına açılan masalları, ustalıkla işliyor. Çocukların hayal dünyalarına uzanan yolculukları, masal tadına anlatıyor.

Çocukların hayal dünyasının ve iç duygularının güzel bir şekilde işlendiği bir kitap. Çocuklarınıza sıkılmadan okuyabileceğiniz sakız sardunya kitabı, hayal gücünün masallar ile birleştiği harika bir yolculuk. Elif Şafak’ın diğer kitaplarına göre farklı bir konusu var.

Sakız Sardunya Konusu

Kitapta ismini hiç sevmeyen bir kız çocuğunun hikayesi anlatılıyor. Okuldaki çocukların ismi ile alay etmesi, bu küçük kızı rahatsız eder ve isminden nefret etmesine neden olur.

Konuyu ailesin açtığında olumsuz tepki alan küçük kız, kendisini güzel bir gezegende hayal eder. Gezegende özgürdür ve istediği ismi seçer. Çok sevdiği hayvanları, evde beslemek ister, ancak annesi karşı çıkar. Bunun üzerine babası ona, iki minik su kaplumbağası hediye eder. Babasının daha önceden aldığı atlası çok seviyordur. Bu atlasa bakarak, hayal dünyasına dalar ve evcil hayvanları ile birlikte gideceği ülkeleri hayal eder.

sakız sardunya

sakız sardunya

Küçük kız, doğaya hayrandır ve çevreye önem verilmesi gerektiğini düşünür. Yetişkinlerin çocuklar üzerindeki etkilerinin vurgulandığı kitapta, ayrıca kitap okumanın faydalarından bahsedilir.

Küçük kız, sürekli kitap okumanın faydalarından bahseden büyüklerinin, neden kitap okumadığını düşünür.

Çocuklar ve büyükler için çok faydalı bir kitap ve hayal gücünün ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

Yazar: Elif ŞAFAK

Kitap Adı: Sakız Sardunya

ISBN: 9786050922912

Sayfa Sayısı: 156

Yayın Yılı: 2016

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*