Pembe ile Yusuf

Kurgu roman kategorinde yer alan eser Canan Tan imzası ile okuyucuyla buluştu. Türkiye’ deki töre cinayetleri üzerinden yol alan yazar “ Pembe ile Yusuf “ adlı eserde kardeşliğin değerine bir kez daha önemle vurgu yapmış. Muhteşem bir hikâyeyi oldukça akıcı bir dil ile sunan yazar bilinen bir öyküyü ustalıkla kaleme alıp okuyucuya kendi yaşıyor hissini veriyor.

“ Pembe ile Yusuf “ Adlı Eserin Konusu

Pembe ile Yusuf “ adlı eser iki kardeşin inanılmaz bir öyküsünü konu alıyor. Eserde Pembe ile Yusuf kardeştir. Yusuf Pembe’nin hayta kalması ve töre için kurban edilmemesi için verdiği mücadeleler çerçevesinde yürürken Pembe’ nin inanılmaz ölümü ile romanın boyuttu gittikçe değişiyor. Eser bilinen bir Türkiye gerçeğini bizlere sunarken kardeşliğin kutsallığı içinde gözyaşları ile okuyucu ile buluşuyor. Hüzün, acı, gözyaşı, bağlılık ve hasret arasında kalacağınız muhteşem bir eser.

pembe ile yusuf

pembe ile yusuf

Yazar Hakkında Kısa Bilgi

Canan Tan birçok eser ve ödül ile Türk edebiyatını adını yazdırmayı başaran usta bir yazardır. Aynı zamanda eczacı olan Canan Tan gazetelerde köşe yazarlığı da yaptı. Piraye isimli kitabı ile adını Türk okuyucusuna duyuran yazar ayrıca Eroinle Dans, Yüreğim Seni Çok Sevdi, En Son Yürekler Ölür, İz, Aşkın Sanal Halleri, Hasret, Söylenmemiş Şarkılar, Çikolata Kaplı Hüzünler Issız Erkek Korosu adlı eserleri de kaleme aldı.

Yazar:  Canan Tan

Kitap: Pembe ile Yusuf

ISBN: 9786050922639

Sayfa Sayısı: 295

Yayın Yılı: 9/2014

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*