Patron Baba ve İşçileri

Son zamanlarda sitemizin kitap tavsiye kategorisinde yer alan ve okuyucu tarafından gerek ismi gerekse de konusu ile büyük ilgi toplayan “Patron Baba ve İşçileri” adlı kitabımız geçtiğimiz günlerde yayımlanarak sitemizdeki yerini alıyor. İçeriği ile sitemizin kitap tavsiye kategorisinde yer almaya layık görülen bu eser her gün binlerce kişi tarafından incelenerek satış rekorları kırıyor. Yazdığı bu eser ile gerek edebiyat dünyasında gerekse de günlük hayatta geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı başaran Hasan Güler, sosyal medyada da büyük ilgi odağı oluyor.

Patron Baba ve İşçileri’nin Konusu

Dünyanın her yerinde belirli topluluklar tarafından estirilen kapitalizm fırtınası bu eserde çok önemsiz bir yere sahip oluyor. Kapitalizmimin aksine bu eserde belki de adını ilk defa duyduğunuz Paternalizm ile karşılaşacaksınız.

Patron Baba ve İşçileri

Patron Baba ve İşçileri

Paternalizm patronu ağa veya baba olarak görüp işçileri ise bu babanın çocukları konumunda gören görüşe denir. Bu görüşe göre baba çocuklarını istediği zaman işten atabilir ve buna kimse karışamaz. Kısacası baba ve çocuklar arasına kimse giremez.

İşçilerin sadece iş hayatını değil, toplumdaki yerini, aile hayatını ve özel hayatını da etkileyen bu görüşü Hasan Güler, Çan’daki Çanakkale Seramik fabrikasındaki örneği ile okuyucuya aktarmaya ve bu görüşü daha iyi anlatmaya çalışıyor. Siz de hem genel kültürünüzü hem de sizi geliştirecek olan Patron Baba ve İşçileri eserini hemen okumak için sitemizden tek tıkla sipariş verme şansınızı kullanabilirsiniz.

Kitap adı: Patron Baba ve İşçileri

Yazar: Hasan Güler

ISBN: 9789750516238

Yayım yılı: 2014

Sayfa: 270

 

 

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*