Pal Sokağı Çocukları

Kurgu kategorisinde yayınlanan, pal sokağı çocukları, iki çocuk grubu arasındaki mücadeleyi anlatıyor. Yazar Ferenc Molnar kitabında, dostluğun ve fedakârlığın ne demek olduğunu anlatmış.

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş kavramları, bu kitapta yeniden bulacaksınız. Bunun yanı sıra Ferenc Molnar kitabında, ihanetin insanları nasıl çirkinleştiğine vurgu yapıyor. Pal sokağı çocukları kitabından, çocukların ve yetişkinlerin öğrenecekleri çok şeyler bulunuyor.

Kitabı okuyanlar, çocukluklarında yaşadıkları duygulardan bir parça mutlaka, kitapta bulabiliyorlar. Sade ve akıcı bir dille ifade edilen olayları anlamakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Kitabı okurken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yazar gerçekten de bu iddialarında haklı görünüyor.

pal-sokagi-cocuklari

pal-sokagi-cocuklari

Pal Sokağı Çocukları Kitabı Özeti

Kitapta olaylar, iki çocuk grubu arasında geçiyor. Bu iki çocuk grubu birbirlerine düşman oluyorlar ve aralarında savaş yapmaya karar veriyorlar. Aralarında geliştirdikleri savaş stratejilerini büyük bir ciddiyetle uyguluyorlar. Bu stratejileri uygularken de başarılı oluyorlar.

Özellikle kitapta öne çıkan Nemeçsek isimli çocuk etkileyici davranışlar sergiliyor. Bu çocuğun kararlılığına, zekâsına ve becerisine hayran olacaksınız.

Kitabı okurken, herkesin çocukluğunda yaşamış olduğu o tertemiz duyguları yeniden yaşayacaksınız. Kitapta, çocukların aralarındaki çekişmelere rağmen, ne kadar saf ve temiz duygulara sahip olduğunu göreceksiniz.

Herkesin çocukluğunda yaşadığı gibi, mahalledeki çocuklar iki gruba ayrılır ve birbirleri ile çekişirler. Bazı durumlarda karşı gruptaki çocuklar, diğer tarafa geçerler.

Yazar: Ferenc Molnar

Kitap Adı: Pal Sokağı Çocukları

ISBN: 9789750815546

Sayfa Sayısı: 235

Yayın Yılı: 2016

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*