Osmanlı’da Eğitim Öğretim

Osmanlı dönemi pek çok insanın özellikle de son dönemlerde en fazla üzerinde konuştuğu dönemler arasında yer alıyor. Öyle ki o zamanlardaki her türlü ayrıntının öğrenilmesi amacı ile çeşitli kitaplar yayınlanıyor. Ancak Ziya Kazıcı farklı bir alan ile ilgili bir kitap hazırlıyor. Herkesin merak ettiği eğitim konusu, bu kitap ile birlikte çok daha ayrıntılı bir şekilde ele alınmış oluyor.

Osmanlı’da Eğitim Öğretim

Osmanlı’da Eğitim Öğretim

Osmanlı’da Eğitim Öğretim Dünyası

Çocukların ufak yaşlardan itibaren doğru bir şekilde gelişmesi ve hedeflerine göre hareket etmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerekmektedir. Osmanlı’da eğitim öğretim kitabı, o dönemde en alt kademeden başlayarak çocukların eğitimleri için yapılan her türlü faaliyet, eğitimde kullanılan tüm metotları yalın bir dille anlatmaya özen gösteriyor.

Osmanlı Devleti, insanların hangi ırktan ya da dinden olursa olsun haklarını korumaya özen gösteren bir devletti. Üstelik bu sayede insanlar o dönemdeki pek çok devlette yaşayabileceğinden çok daha rahat bir şekilde yaşayabiliyordu. Ziya Kazıcı da bu kitapta dönemin Osmanlısının iç dünyasını, oldukça tarafsız bir şekilde anlatıyor.

Giriş bölümünün hemen ardından gelen Osmanlı Öncesi bölümü sonrasında çok daha ayrıntılı bir şekilde yazılan Osmanlı Dönemi ile birlikte okuyuculara tam anlamıyla bilgi ziyafeti sunan Osmanlı’da Eğitim Öğretim kitabı, tarih kategorisinde bu konu ile ilgili merakı olan okuyucuların meraklarını gidermek amacı ile yer almaktadır.

 

1 Yorum

  1. Tahir evran diyor:

    Osmanlı dönemindeki eğitimin zorluklarını anlatan ve bilgi veren bir kitap. Hangi ırk olursa olsun hiç taahhütsüz bir biçimde dönemin okulları dan öğretmenlerinden her konuda bir fikir veren bir kitap .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*