Mihmandar

Atalarımın ayakları benim bedenimi çiğnemiş olsun da Bizans dokunamasın diyen bir fetih sevdalısı. Peygamberin mihmandarı ve askeri. Vasiyetini sunan mihmandar savaştan korkmayın diyor. Dünya hayatını ve verdiklerini istemeyen bu kutlu şahısın tek isteği ise İstanbul fethinde savaş hattının en son noktasına gömülebilmek. Geri dönemeyeceğini bilen ve burada defnedilmek isteyen kutlu bir şahıs.

İskender Pala son çıkan eseri mihmandarda yine oldukça güzel bir konu edinmiş. Eyüp Sultan hazretlerinin hayatını özetleyen mihmandar okunabilecek edebi ve tarihi bir roman. Kitabın kurgusu ve düzeni ise harika ötesi. Bir solukta okunabilecek bu mükemmel eser hiç bilmediğiniz yanları özellikleri ile edebi bir dil çatısı altında okurlarına sunuyor.

Mihmandar

Mihmandar

Mihmandar ve Tek İsteği

Kutlu şahsın tek isteği gömüleceği yer ve nasıl olacağı idi. Atının arkasına bağlanan bir sedye ile defnedileceği yere götürülmeliydi. İstanbul surlarının ağzında, savaş hattının en son noktasında defnedilecekti. İskender Pala bu eserinde yine kendisinin ve kalaminin üstüne çıkmış. Anlattıkları ile çok fazlasını okurları ile buluşturmuş.

Son zamanların en çok okunana ve tercih edilen bu kitabı hemen edinebilir, tarihi birde farklı biz gözle okuyabilirsiniz. Oldukça etkili olan üslup kitabı daha özel bir hal getiriyor. Bir solukta okunabilecek harika bir eser. Doğru tercihler ile her zaman yaşadığınız ve içinde olduğunuz o yüce tarihi daha da yakından tanıyacaksınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*