Meyhane

Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olan ve her kitabı ile dünya edebiyatına yeni değerler kazandıran efsanevi Fransız yazar Emile Zola tarafından kaleme alınan bu kitapta yazarın başyapıt olan kitapları arasında kendisine yer buluyor.

Dünyaca ünlü Fransız yazar Zola’ nın kusursuz bir yazım ile kaleme aldığı ve dünyanın pek çok ülkesindeki klasikler arasında kendisine yer bulan, çevirisi yapılan sitemizin top 100 kategorisi altında bulunan Meyhane isimli kitap, Türkiye’de de kitapseverlerin yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği kitaplar arasında yer alıyor.

Meyhane, Emile Zola

Meyhane, Emile Zola

Meyhane Kitabı ile Zola Deneyimi

Her zaman kitap listelerinin en üst sıralarında kendisine yer bulan kitaplar kaleme alan dünyaca ünlü Fransız yazar Emile Zola bu kitabında aynı adı taşıyan yazısının bir gazetede yayımlanmasından sonra uğradığı büyük saldırıları, fişlenmesini ve üzerine atılan büyük iftira ve suçlamalar üzerine kaleme alınmış bir kitap olarak büyük beğeni görüyor. Bu noktada bu gibi nedenler dolayısı ile yazarın, edebiyat yaşantısında ve normal yaşamında karşı karşıya kaldığı zorlukları en iyi şekilde okuyucularına aktarıyor.

Sitemizin top 100 kategorisinde yer alan bir dünya edebiyatı klasiği olan Meyhane isimli kitap için yapılabilecek en iyi ve en etkili yorumların başında elbette ki sadece eylemsel bir ahlak dersi olduğu yorumu olacaktır. Hüzün, yok olmuşluk, çaresizlik, yitirilen dürüstlük duygusu, içkicilik ve aylalıklı gibi insan kavramını tamamen ortadan kaldıran her türlü detay kitapta yer alıyor.

Yazar: Emile Zola

Kitap: Meyhane

ISBN: 9789757384526

Sayfa Sayısı: 638

Yayın Yılı: 2003

 
Etiketler:

3 Yorum

  1. pinar tuncel diyor:

    Dünya edebiyatının klasikleri arasında en çok ön planda olan kitaplardan biri mutlaka okumam gerektiğini düşünüyorum :) En kısa zamandan en yakın kitapçıdan bakacağım .

  2. erhan duyar diyor:

    Bazı konuları saçma buldum çünkü birden o konu bitmeden bambaşka konuya geçiyor. Biraz daha o konuda değinebilirlerdi.

  3. nevzi hasta diyor:

    Bazı konuları saçma buldum çünkü birden o konu bitmeden bambaşka konuya geçiyor. Biraz daha o konuda değinebilirlerdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*