Hikayeci

Pek çok eseri sinema ve TV filmlerine uyarlanmış dünya çapında tanınmış Amerikalı yazar Jodi Picoult tarafından kaleme alınmış olan Hikayeci adlı kitap yeni çıkan kitaplar kategorimiz içinde yer almakta. Geçmişten gelen gizemli ve sıra dışı bağların insan yaşamında etkinliğin, sorgulayan ve sorgulatan özel bir sarmal kurgu ile güçlendirilmiş öykü, heyecanı, macerası ve samimiyeti ile okuru ilk satırdan itibaren içine alan özellikte.

Bir Hikayeci Hikayesi

Eserin ana karakterlerinden biri olarak Sage Singer yalnız bir kadın olmanın özgürlüğü ve kimi zamanda sorumsuzluğu ile günlerini evli olan erkek arkadaşı ile kaçamak buluşmalar ve kısa süreli ilişkiler içinde geçirmektedir. Diğer başkahraman Josef Weber kasabaya taşınmış yeni ve farklı biri olarak kendisi gibi yalnız Sage ile tanışarak kısa sürede çok yakın dost olur. Artık yakın bir arkadaşı olan Sage için yaşamındaki pek çok değişmeye başlamıştır ve her şey yolunda gitmektedir ta  ki Josef’in kendisine bir iyilik yaparak onu öldürmesini isteyene kadar.

Yakın dostu Sage’ye geçmişte bir Nazi subayı olduğunu itiraf eden Josef, Sage’den hayatına son vermesini ister. En iyi dostunun geçmişte bir katil olduğunu öğrenmenin dışında Sage’nin büyük annesini soykırımdan kurtulmuş şanslılardan biri olması ile aralarındaki bağ karmaşık bir sarmala dönüşür. Sıra dışı kurgusu ile okura yazarın farklı bir yönünü hissettirme gücündeki Hikayeci adlı eser, dostluk ve düşmanlık nerde başlar ve nerde biter gibi sorgulatan yapısı ile yazar Jodi Picoult tarafından yaşama dair özel bir içerikte hazırlanmış.

 

hikayeci

hikayeci

Yazar: Jodi Picoult

Kitap: Hikayeci

ISBN: 9786055162313

Sayfa Sayısı: 528

Yayın Yılı: 2014

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*