En İyi Matematik Yazıları

İnsanlık tarihine bakıldığı zaman matematiğin tahmin edilenden de eski bir geçmişe sahip olduğu da görülebilmektedir. Üstelik bu bilim dalı yalnızca ders olarak okutulmuyor. Ayrıca gündelik hayatta, gelişimin hızlı bir şekilde ilerlemesinde ve sanat dallarında da matematiğin gücünü görmek mümkün oluyor. En İyi Matematik Yazıları kitabı da aslında insanla bu bilim dalını daha öncesinde olmadığı kadar iyi bir şekilde tanıtmak amacı ile yazılmıştır.

Çok karmaşık görüldüğü için insanlar tarafından pek çok fazla sevilmeyen bu konuyu En İyi Matematik Yazıları kitabı ile çok daha farklı bir şekilde ele almaya başlayacaklar. Matematiği en temelden anlamaya çalışmak isteyen ancak bunu nasıl yapacağını bilemeyen kişiler, bu derleme ile istediklerini elde edebilecekler.

En İyi Matematik Yazıları

En İyi Matematik Yazıları

En İyi Matematik Yazıları ile Matematiğe Farkı Bakış

İnsanlara karmaşık görülen bu dilim dalını tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlayan Mircea Pitici, derlemiş olduğu makaleler sayesinde yalnızca kendi bulunduğu yerdeki değil, tüm dünyadaki insanlara matematik hakkında oldukça farklı bilgileri sunmayı başarıyor.

Matematik, yalnızca bu dersi alanların ve öğretenlerin ilgi alanı olmasının dışında insanların pek çoğunun ilgi alanı gelmesini sağlamak için makale derlemesi yapan Mircea Pitici, bunun sonucunda da ortaya çok farklı bir kitabın çıkmasını sağladı. Kitap tavsiye kategorisinde yer alan bu kitap sayesinde insanlar artık matematiğe daha öncesinde farklı bir şekilde görmeye başlayacak ve bu dalı sevecektir.

 

2 Yorum

  1. saliha özpolat diyor:

    Matematiği hiç sevmem sayısal ım berbattı daha önceleri bu kitabı okuduktan sonra matematiğe bakış açım değişti diyebiliriz . Matematiğe bakış açım değiştikten sonra en azından ders dilemeye başladım .

  2. kamercan izin diyor:

    Matematiği sevsem de sevmesem de biliyorum ki hayatımız da önemli bir yer kaplıyor. Matematikle ilgili bütün bilgileri burada bulabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*