Dorotea’nın Şarkısı

Günümüz çağdaş İspanyol edebiyatının önde gelen yazarlarından Rosa Regas‘ın “Dorotea’nın Şarkısı” isminde ki yeni romanı iç dünyasıyla yüzleşen Aurelia Fontana adlı kadının öyküsünü anlatıyor. Oldukça ilginç konusu var.

Romanın başkahramanı olan Aurelia orta yaşlarda, Madrid Üniversitesi’nde eğitim görevlisi bir kadındır. Babasının felç olmasıyla evi çekip çevirmesi ve babasına bakması için bir kadınla tanıştırılır. Adelita’nın hayatına girmesiyle oldukça tuhaf olaylar yaşanmaya başlar. İşini çok iyi yapan ve ilk zamanlar kuşku uyandırmayan bu kadının çok farklı bir yönüyle karşılaşır evin sahibesi. Hayattaki amacını sorgularken heyecansız tek düze günler geçirmektedir. Birini arzulamak, birine tutkuyla bağlanmak gibi duyguları o yaşına kadar hiç yaşamadığını anlar ve giderek içine kapanır. Dorotea’nın kim olduğu ise kitapta gizli.

Dorotea'nın Şarkısı

Dorotea’nın Şarkısı

Umarsız tutkuların Derinliklerine Sürüklenmek İçin Dorotea’nın Şarkısı Tam Size Göre

İspanyol edebiyatında ün yapmış olan usta yazar Rosa Regas “Dorotea’nın Şarkısı” kitabında Aurelia’nın iç sesi bilinç akışıyla kadın ruhunun en gizemli, en karanlık, en geçit vermez köşelerine doğru yolculuğa çıkarıyor. Üzerinde cilayı sıyırıp iç dünyasıyla yüzleşen bir kadının öyküsünü anlatırken, okuyucuyu derin arzular içersine sürüklüyor.

Elinizden düşüremeyeceğiniz bu eşsiz eserde bu iki farklı karakterdeki kadının arasındaki yaşanacak olayları merak ederek okuyacaksınız. Usta kalemin dili ağır değil, gayet anlaşılır ve yalın cümleler kullanmış. Ayrıca kitabın isminde “Şarkı” sözcüğü geçtiği için romana ayrı bir hava katmış, romanı okurken hep bir beklenti içinde oluyorsunuz. Bu okuyucunun heyecanını ve merakını artırıyor tabii ki.

Gizemli bir öykü içersinde hareketli bir seyahat istiyorsanız son dönem en çok tercih edilen romanlar arasında olan bu eseri tüm kitapçılardan temin edip okuyabilirsiniz.

 

2 Yorum

  1. habibe aksoy diyor:

    Doroteanın Şarkısı…. Modern bir anlatımı ile göz dolduruyor.Akıcı ve sürükleyici bir kitap.okurken gerçekten keyif alıcağınız bir kitap.Herkese okumalarını tavsiye ederim.

  2. melike gezmen diyor:

    Oldukça ilginç konusu var. Başları biraz sıkıcı gerçekten ama sonraları ilginçliğe dönüşüyor sonralarını seveceğinizi düşünüyorum . :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*