Cinayetin İllüzyonu

Uluslar arası bir entrikanın içerisinde var olduğunu, kalabalık bir liman şehri olan Port Said içerisinde gizemli bir ölüme tanıklık ettikten sonra anlayan Nellie Bly, Seksenn Günde Devriâlem adlı romanda başkahraman olan Phileas Fogg’un rekoruna rekor yapmak adına maceralarla dolu, bir o kadar da harika yolculuğa çıkmaya başlar…

Başkarakter amatör bir dedektif ve ilk kadın gazeteciden oluşan Cinayetin İllüzyonu adlı roman, bizlere dünyayı gezdiriyor. Firavunlar ülkesi dediğimiz Mısır’dan egzotik Uzakdoğu ülkesine doğru yol alan bir lüks gemide bulunan başkahraman, efsane tiyatro oyuncusu olan Sarah Bernhardt ve Indiana Jones ile tanışır. Bu iki ilham kaynağı olduğunu düşündüğü kişilerle tanışırken acaba her şey tesadüf eseri midir? Yoksa her şeyi entrika dediğimiz durumun birer parçası içerisinde midir?

Her şeyin bir anda dünya turuna çıkmayla başlaması, birçok entrikayı da beraberinde getiriyor. Çeşitli bir entrika içerisinde kendisini bulunan Nellie, birbirinden farklı tehlikeli olduğu kadar bir o kadar da zararsız insanlarla tanışır. Carol McCleary’ın yarattığı bu kahramanın başına daha neler gelecek neler…

Cinayetin İllüzyonu

Cinayetin İllüzyonu

Cinayetin İllüzyonu tutku dolu bir roman

Nellie, amatör bir dedektiftir. Bununla beraber yaptığı sadece seyahatte rekor kırmak değil, aynı zamanda bir şeyleri açığa kavuşturmaktır. Tanıştığı sihirbazlardan firavunlar dediğimiz ölü ruhlara, güvertede bulunan katilden sanatçılara kadar birçok kişiyle tanışır. Carol McCleary gerçek anlamda çok başarılı bir şekilde hazırlamış olduğu bu romanı, bu yıl yeni kitaplar arasında raflarda bulabileceğimiz hali hazırda Türkçeye çevrilmiş biçimde okuyabiliriz.

ISBN: 9751033505

Sayfa Sayısı: 432

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Carol McCleary

Kitap: Cinayetin İllüzyonu 

 

2 Yorum

  1. melih seren diyor:

    her cinayetin arkasında mutlaka bir illüzyon bir numara dönüyordur. Böyle olmasının sebebi olayı ele vermemektir. Tercih edebilirsiniz.

  2. umut tekin diyor:

    Farklı bir yaklaşım değerlendirilmiş bu kitapta oldukça da başarılı olmuş bence herkesin okuması dileğiyle .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*