Bozkurtlar

İnsanların hayatlarını yaşarken en fazla dikkat etmesi gereken nokta davranışları olmalıdır. İnsan davranışlarının doğurduğu sonuçlarının bazı zamanlar bedelinin oldukça ağır olması kişilerin geriye dönüşü olmayan yollara girmesine yol açabiliyor. Dünyada yaşayan çoğu insan ise istediği hayatı yaşayamadığından şikayet ederken aslında bu duruma hatalı davranışlarının yol açtığını bilmiyor.

Hatalı davranışlar, insanların farklı şekillerde tanınmasına ve yanlış tanınma sonucunda toplum tarafından değer görmemesine sebep olabiliyor. Hüseyin Nihal Atsız ise Bozkurtlar adlı eserinde insan davranışlarının insan hayatının gidişatına ne şekilde etki ettiğini usta bir şekilde anlatıyor.

bozkurtlar

bozkurtlar

Milli Edebiyat Klasiklerimizden

Hüseyin Nihal Atsız tarafından yazılan Bozkurtlar kitabında ilk başlarda eski Türkçe kelimeler ile karşılaştığınız zaman biraz sıkılacak gibi hissedebilirsiniz. Ancak kitabı okumaya devam ettiğiniz zaman bu eseri elinizden bırakamadığınızı fark etmeye başlayacaksınız.

Yazarın ünlü kitabındaki işlediği konular, birbirinden usta betimlemeler okurların kitabı okurken adeta yaşayabilmesini sağlıyor. Yazarın bu eseri sayesinde üç ayrı nesil Türkçülüğün anlamını öğrenmiş olup gelecekte daha pek çok neslin de aynı eser ile Türkçülüğü öğrenecek olmasına kesin gözü ile bakılmaktadır.

Hayali kahraman Alp Urungu etrafında meydana gelen olaylar üzerine bir kurgusu olan kitapta Çin sarayını basarak şehit olan Kürşad adlı karakter de bu cesur davranışı ile kitapta akıllara kazanan bir kahraman haline gelmiştir. Milli bir edebiyat örneği olan Bozkurtlar kitabını kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yazar: Hüseyin Nihal Atsız

Kitap Adı: Bozkurtlar

ISBN: 9789754378009

Sayfa Sayısı: 626

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*