Bitirgen

Son zamanlarda yeni çıkanlar kategorisinde yer alan ve başarılı yazar Figen Şakacı’nın trajikomik olarak adlandırılabilecek olan Bitirgen adlı kitabımız okuyucunun büyük ilgisini çekiyor. Okuyucunun ilgisini çeken bu eser eleştirmenler tarafından da iyi yorumlar almaya devam ediyor. İsminden ne tarzda bir kitap olduğunu asla anlayamayacağınız bu eser aslında şimdiye kadar hiç duymadığınız bir konuya sahip bir kitaptır.

Aşk, cinayet, ihanet, ölüm ve vb. konuların dışında bir genç kızın ergenliğe girmesinin ilk anından ergenlik boyunca yaşadığı tüm sorunlarını okuyacağınız bu eser de aslında sadece bir roman okumuş olmakla kalmayacak ve ergenliğe giren birinin davranışlarını da öğrenmiş olacaksınız. Herkesin okuması gereken bu eseri ilk olarak özellikle de ergenlik yaşında çocuğu olan anne ve babaların okuması gerekmektedir. Birçok psikoloji kitabında daha gerçekçi bilgilere sahip olan bu eser çocuğunuza nasıl davranmanız gerektiğini size anlatacak.

Bitirgen

Bitirgen

Bitirgen Kitabının Amacı

Ergenliğe giren gençlerin sorunlarını bu eserde konu alan Figen Şakacı yaptığı betimlemeler ve kullandığı akıcı dil ile okuyucunun kalbini kazanıyor. Okumanın zevkine varacağınız bu eser sizi bambaşka bir yolculuğa çıkaracak.

Ergenliği sırasında küçük bir kız çocuğunun neler yaşadığını anlatan bu eserde yer yer kızacak yer yer de hayretler içerisine düşeceksiniz. Bu süreçte küçük kızın nasıl dayak yediğini, nasıl direndiğini, küfrettiğini ve yaşadığı psikolojik ve fiziksel değişimi anlamaya çalıştığına şahit olacaksınız.

 

1 Yorum

  1. ümran demir diyor:

    Trajikomik bir kitap. Aşk ihanet nefret sevgi bütün duyguları tadacaksınızdır okurken. Akıcı ve sürükleyici. Tavsiyemdir. :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*