Bir Öykü Yazalım Mı?

Anlattığı hikâye ile çocuklar için yeni bir başlangıç açan yazarımız Cemil Kavukçu yazmanın aslında doğru bakmak olduğunun altını çiziyor. Yazmak gerçekten istediğinde ortaya çıkan bir durum. Bu durumun sağlanabilmesi için gerekli olan şeylerin başında çok okumak ilk yapılması gerekilen şeylerden birisi. Ancak bu konuda hevesli olan çocuklar küçüklüklerinden kendilerini göstermeyi başarabilirler.

Bir Öykü Yazalım Mı? İçerisinde anlatılanlar okumayı ve yazmayı çok seven küçük bir kızın hikâyesi. En sevdiği yazarın okuluna gelmesi ile başlayan bu süreç Fatoş’un kendini fark ettirmek için yaptıkları ile devam eder. Kitap içerisinde anlatılanları açıklayan yazarımız Cemil Kavukçu asıl hedefinin geleceğin yazarlarını bulmak olduğunu söylüyor.

Bir Öykü Yazalım Mı?

Bir Öykü Yazalım Mı?

Kitabın canlı anlatımı ile sunulan hayatın benzerini yaşayan bir sürü çocuk olabilir. Genel olarak amaç bu çocuklara ulaşarak ortaya çıkan yazma hissini biraz olsun ileriye taşıyabilmek. Çocuklar üzerinde güven sağlayabilmek ve onlara bir örnek gösterebilmek. Bir Öykü Yazalım Mı? Aslında bizlere oldukça fazla şeyi bir arada söylüyor. Özellikle çocuklarımıza ve yazmaya gönül veren herkese.

Ne Dersiniz Bir Öykü Yazalım Mı?

Korkmadan yazmanın nasıl olacağı, nasıl yolların izlenmesi gerektiği ve nelerin yapılması gerektiği hakkında oldukça fazla bilgi sunan yazarımızın anlattıklarını u kitap içerisinde enine boyuna inceleyebilir, doğru kararı siz verebilirsiniz. Gönül işi olan yazmak için çok okumak ve en doğru yöntemleri bu yolda benimseyebilmek oldukça önemli.

Yazar: Cemil Kavukçu

Eser: Bir Öykü Yazalım Mı?

Basım yılı: 2011

Sayfa Sayısı: 96

ISBN : 9789750713606

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*