1950 1985 Amerikan Western Romanı

Western romanı sevenler için özel ve harika bir romandır. Uygarlık ve doğa bir bütünlük halinde sunulur. 1950 1985 Arası Amerikan Western Romanı yazılan romanların içinde önemli bir etkiye sahiptir. Western bakış açısının yapı taşlarıdır. Romanda doğanın bir yaşam süzgeci olduğu gözler önüne serilir.

1950 1985 Arası Amerikan Western Romanı Bir İlke İmza Atar

Western romanlarına genel bir bakış anlatılır. Yaşam tarzları ve yaşadıklarını nasıl sunduklarını bu romanda net şekilde göreceksiniz. 1950 1985 Arası Amerikan Western Romanı özgün anlatımıyla romanın içeriğinden bahseder. Kahramanların kendi hayatları ve iyilik ve kötülüğün işlendiği özel konudur. Doğa ve atlara olan bağlılıktır. İnsanların rahat düşünce tarzı romana konu olur.

1950 1985 Amerikan Western Romanı

1950 1985 Amerikan Western Romanı

Bakış açısı yazara farklı bir konu ele alır. Nuray Önder alışılagelmiş romanların dışına çıkarak özel bir western tarzının belirli dönemlerde incelenmesini konu edinir. Özgür düşünceler ve tema önemlidir. Yaşantıları ve kovboyların genel hayatları da anlatılır.

Sunum ve içerik yönünden diğer western romanlarından farklıdır. Nuray Önder diğer romanlardan farklı olarak onlara eleştirel tutum sergiler. Modern ve klasik tarzda birçok western romanı günümüze kadar ulaşmıştır. Ulaştığı kişi fazla ve hayranları çoktur. Yazar toplumların kovboylara bakışını inceler. Kendine has anlatım tarzı ile kitaba farklı bir hava yansıtır. Okuyucular bir dönemim karakterlerini de hatırlar. Elinizden düşüremeyeceğiniz kalitede bir romandır. Western konusu ile başlı başına ayrı bir yapıtı simgeler.

Yazar: Nuray Önder

Kitap: 1950 1985 Arası Amerikan Western Romanı

Sayfa: 173

Baskı yılı: 2014

ISBN: KGECE40778

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*