100 Soruda Erdoğan – Gülen Savaşı

En çok aranan kitaplar kategorisinde yer alan ve memleketin halini merak eden her okuyucunun merakla beklediği 100 Soruda Erdoğan – Gülen Savaşı kitabımız okuyucu ile buluştu. Okuduğunuz her satırda ülkenin durumunu biraz daha fazla anlayacağınız bu eser sizi hem şaşırtacak hem de düşündürecek.

100 Soruda Erdoğan - Gülen Savaşı

100 Soruda Erdoğan – Gülen Savaşı

On yıla yakındır AKP iktidarı ile dindarlar merkeze taşındılar. Demokrasiye inanan birçok insan da bunun normalleşme ile sonuçlanmasını umut ederken bunun hemen ardından patlak veren AKP- Cemaat savaşı ortaya yeni sorunlar ve olumsuzluklar ortaya çıkardı. Bu olumsuzluklar asıl sorunun sistemin merkezinde kimin olduğunda değil, gerçek sorunun sistemin kendisinde olduğunu gösterdi. Cemaat- hükümet savaşı, oyunu kuralarına göre oynayarak oyunda sadece oyuncuları değiştirerek Türkiye’nin önünün açılmayacağını ve çıkmaza sürükleneceğini açık bir şekilde kanıtlamış oldu.

100 Soruda Erdoğan – Gülen Savaşı Kitabının Amacı

Kısa sürede okuyucunun dikkatini bir hayli üzerine toplayan 100 Soruda Erdoğan – Gülen Savaşı kitabımız en çok satılanlar listesindeki yerini de aldı. Soru cevap tarzında yazılan bu eserde bir ittifaktan savaşa doğru gidişin AKP- Cemaat ilişkilerinin çeşitli aşamalarına açıklık getiriyor ve akıldaki soru işaretlerine biraz da olsa cevap veriyor.

Erdoğan- Gülen savaşını anlatan bu eserde her iki tarafta kendilerinin haklı olduğunu söylemektedirler. Birbirlerine yönelttikleri eleştiri ve suçlamalar hangi tarafın suçsuz olduğunu açık etmek yerine daha da zorlaştırıyor ve inancı biraz daha yok ediyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*